n w    w w w w

baner
KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 25 Marzec 2013 15:08

I miejsce Paulina Dziedzic kategoria IV swietlica srodowiskowa GrodziszczeW tegorocznej edycji konkursu plastycznego pt. Kartka Wielkanocna wpłynęło wiele prac w różnych formatach, wykonanych różnymi technikami. Łącznie komisja zdecydowała się przyznać 18 nagród i 3 wyróżnienie we wszystkich kategoriach i grupach wiekowych.W tegorocznej edycji konkursu plastycznego pt. Kartka Wielkanocna wpłynęło wiele prac w różnych formatach, wykonanych różnymi technikami. Łącznie komisja zdecydowała się przyznać 18 nagród i 3 wyróżnienie we wszystkich kategoriach i grupach wiekowych. W konkursie brały udział również dzieci ze świetlic środowiskowych z Grodziszcza, Lutomi i Witoszowa Dolnego.

PROTOKÓŁ JURY
z konkursu plastycznego
kartka wielkanocna
20 marca 2013Celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, propagowanie kultury regionów oraz dokumentowanie przekazu międzypokoleniowego. To również okazja do prezentacji twórczej uczestników, przybliżenia różnych technik zdobniczych kartek tradycyjnych jak i awangardowych.

Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, który ogłosił konkurs plastyczny i opracował regulamin konkursu, według, którego jury w składzie:
1. Maria Jaworska dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Świdnicy
2. Teresa Kmera wieloletni pracownik Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji
3. Tadeusz Szarwaryn dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie

wybrało najciekawsze prace w czterech kategoriach:
1. Przedszkola i Szkoły Podstawowe kl. 0-III
2. Szkoły Podstawowe kl. IV-VI
3. Gimnazja
4. Świetlice środowiskowe

Jury brało pod uwagę staranność wykonania, nawiązanie do tradycji i ludowości wynikającej z obrzędów świąt Wielkanocnych oraz pomysłowości autorów. Oceniane prace prezentowały wysokie walory artystyczne, co niewątpliwie było zasługą swych wykonawców oraz nauczycieli i opiekunów młodych artystów.

Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę, tradycyjność i oryginalność pomysłu, kolorystykę, materiały, technologie wykonania, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, trwałość formy.
Dodatkowo Jury zwróciło szczególną uwagę na wkład dziecka w samodzielnym wykonywaniu kartki oraz dobór techniki plastycznej do wieku dziecka oraz pomysłowość i oryginalność wykonania   z uwzględnieniem motywów wielkanocnych.
Spośród 102 prac 20 marca 2013 roku jury konkursowe po dokonaniu oceny prac jakie wpłynęły na konkurs, postanowiło przyznać w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące miejsca:

Kategoria I Przedszkola i Szkoły Podstawowe kl. 0-III
I miejsce Julia Waligóra lat 5 klasa 0 Szkoła Podstawowa w Grodziszczu
I miejsce Michał Wróbel lat 7 klasa I Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej
I miejsce Konrad Majka lat 8 Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pszennie

II miejsce Milena Chamera klasa III Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej
II miejsce Ala Anioł 6 lat Przedszkole w Witoszowie Dolnym

III miejsce Wiktoria Chomiszczak lat 10 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodziszczu
III miejsce Filip Kmera lat 8 klasa II Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej
III miejsce Martyna Kunicka lat 8 Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym

Kategoria II Szkoły Podstawowe kl. IV-VI
I miejsce Wiktoria Rawska klasa VI Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie
II miejsce Adrianna Koczańska klasa V Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie
III miejsce Roksana Śliwoń klasa VI Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej

Wyróżnienia:
Magdalena Sochowicz klasa V Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie

Kategoria III Gimnazja, nagrody:
I miejsce Karolina Górkiewicz klasa I Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej
I miejsce Klaudia Zyska 15 lat Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
II miejsce Małgorzata Kolasa klasa II Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej
III miejsce Wiktoria Polczyńska lat 13 Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie

Kategoria IV Świetlice Środowiskowe
I miejsce Paulina Dziedzic lat 11 klasy IV-VI świetlica środowiskowa w Grodziszczu
II miejsce Paulina Stelmach lat 12 klasy IV-VI świetlica środowiskowa w Grodziszczu
III miejsce Aleksandra Łukasiewicz lat 13 klasy IV-VI świetlica środowiskowa w Grodziszczu

Wyróżnienia:
Ludwika Wilk  kl. IV-VI świetlica środowiskowa w Witoszowie Dolnym
Karolina Kozieł kl. I świetlica środowiskowa w Lutomi

Na konkurs wpłynęło wiele prac o różnych formatach, wykonanych różnymi technikami.
Łącznie komisja zdecydowała się przyznać 18 nagród i 3 wyróżnienie we wszystkich kategoriach i grupach wiekowych. Komisja stwierdziła wysoki poziom nadesłanych prac konkursowych.
Projekty wyselekcjonowane są przykładem najlepszych rozwiązań plastycznych spośród przysłanych propozycji. Komisja dziękuje wszystkim artystom, którzy nadesłali prace na konkurs oraz ich opiekunom, których zaangażowanie pozwala zachować twórczy rozwój tradycyjnych treści kultury ludowej wśród dzieci i młodzieży.
Jury konkursu ma nadzieję, iż kolejne edycje będą również cieszyć się tak dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Świdnica.
Dziękujemy i gratulujemy!

I miejsce Paulina Dziedzic kategoria IV swietlica srodowiskowa GrodziszczeII miejsce Paulina Stelmach kategoria IV swietlica srodowiskowa w GrodziszczuIII miejsce Aleksandra Łukasiewicz kategoria IV swietlica srodowiskowa w GrodziszczuII miejsce Paulina Dziedzic kategoria IV swietlica srodowiskowa w Grodziszczuwyróżnienie Karolina Kozieł kategoria IV świetlica środowiskowa w Lutomiwyroznienie Ludwika Wilk kategoria IV swietlica srodowiskowa w Witoszowie Dolnym
 

Ta strona zapisuje pliki cookies na komputerze użytkownika. Pozostawienie ustawień przeglądarki bez zmian jest jednoznaczne z akceptacją plików cookies. O plikach cookie i sposobach ich obsługi czytaj w Polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie plików cookies przez serwis www.gops.gmina.swidnica.pl

Więcej