n w    w w w w

baner
PODSUMOWANIE FERII NA SPORTOWO 2013 PDF Drukuj Email
Środa, 13 Luty 2013 11:16
foto: Sportowe Ferie 2013Dwa tygodnie  „Ferii na sportowo” za nami. Jak co roku na najmłodszych i tych trochę starszych mieszkańców Gminy Świdnica czekał szereg atrakcji sportowych przygotowanych przez GLKS „Świdnica”.  W pierwszym tygodniu ferii uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych brali udział  w przygotowanych turniejach sportowych.
 
   Ferie rozpoczęły się Turniejem Gier i Zabaw na hali sportowej w Witoszowie Dolnym dla uczniów klas 1-4 Szkół Podstawowych. Drużyny zmierzył się w 7 konkurencjach sportowych tj. kręgle, slalom z przeszkodami, rzuty do kosza, strzały na bramkę, slalom z piłką, rzuty ringo i numerologia. Zwycięzcą Turnieju została Szkoła Podstawowa  z Bystrzycy Górnej, znacznie wyprzedzając pozostałe szkoły. miejsce drugie wywalczyła SP Lutomia Dolna, a miejsce trzecie SP Witoszów Dolny. Kolejne dwa dni to Turnieje halowej piłki nożnej. Zarówno w rozgrywkach Szkół Gimnazjalnych jak  i Podstawowych zwyciężyły placówki z Witoszowa Dolnego. W czwartek odbył się Turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum w Pszennie, natomiast w kategorii chłopców po zaciętym boju i dwóch tie break’ach wygrało Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. W piątek również odbył się Turniej piłki siatkowej tym razem drużyn mieszanych ze Szkół Podstawowych. W Turnieju wystartowały 4 drużyny. Zwyciężyła drużyna z Bystrzycy Górnej.    
 
    Drugi tydzień Ferii to Turnieje Gier i Zabaw dla dzieci i młodzieży uczęszczających do Świetlic Środowiskowych prowadzonych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W poniedziałek 5 lutego na Świetlicy Wiejskiej w Lutomi Górnej odbył się pierwszy z Turniejów,  drużyny stratowały w 6 przygotowanych konkurencjach. W zabawach uczestniczyło 5 świetlic środowiskowych. Po zaciętej rywalizacji sportowej zwyciężyła Świetlica z Bystrzycy Dolnej, o krok wyprzedzając Świetlicę z Opoczki i Bystrzycy Górnej. We wtorek tym razem na hali sportowej w Witoszowie odbył się kolejny turniej Świetlic. Uczestniczyły w nim 4 drużyny. Zwycięstwo drugi rok z rzędu odnieśli gospodarze - Świetlica Środowiskowa w Witoszowie Dolnym, wyprzedzając w punktacji ogólnej Świetlice z Mokrzeszowa oraz Słotwiny. Ferie zakończył ostatni Turniej, który odbył się na sali sportowej w Pszennie. Turnieje Gier i Zabaw były wspaniałą integracją oraz rywalizacją dzieci i młodzieży w różnym wieku, bo liczył się nie wiek, a umiejętności i spryt zawodników.
Wszystkie drużyny uczestniczące w Turniejach z cyklu „Ferie na sportowo” zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, a Szkoły i Świetlice, które zajęły miejsca „na pudle” otrzymały puchary.
 
Współorganizatorami „Ferii na Sportowo” byli : GOKSiR Świdnica, GZO Świdnica, GOPS Świdnica.

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH TURNIEJÓW:


Turniej Gier i Zabaw klas 1-4 SP(28.01.2013)
1. SP Bystrzyca Górna
2. SP Lutomia Dolna
3. SP Witoszów Dolny
4. SP Mokrzeszów
5. SP Grodziszcze

Turniej halowej piłki nożnej Szkół Gimnazjalnych(29.01.2013)
1. Witoszów Dolny I
2. Lutomia Dolna
3. Witoszów Dolny II
4. Pszenno II
5. Pszenno I

Turniej halowej piłki nożnej SP(30.01.2013)
1. SP Witoszów Dolny
2. SP Bystrzyca Górna
3. SP Grodziszcze
4. SP Lutomia Dolna
5. SP Mokrzeszów

Turniej piłki siatkowej Szkół Gimnazjalnych(31.01.2013)
Dziewczęta:
1. Pszenno
2. Witoszów Dolny
3. Lutomia Dolna

Chłopcy:
1. Witoszów Dolny
2. Pszenno
3. Lutomia Dolna

Turniej piłki siatkowej SP(01.02.2013)
1. SP Bystrzyca Górna
2. SP Witoszów Dolny
3. SP Lutomia Dolna
4. SP Grodziszcze

Turniej Gier i Zabaw - Świetlic Środowiskowych - 04.02.2013 - Lutomia Górna
1. Bystrzyca Dolna
2. Opoczka
3. Bystrzyca Górna
4. Lutomia Górna
5. Burkatów

Turniej Gier i Zabaw - Świetlic Środowiskowych - 05.02.2013 - Witoszów Dolny
1. Witoszów Dolny
2. Mokrzeszów
3. Słotwina
4. Pogorzała

Turniej Gier i Zabaw - Świetlic Środowiskowych - 06.02.2013 - Pszenno
1. Grodziszcze
2. Boleścin
3. Pszenno
 
Opracowała
Zuzanna Panek
 

Ta strona zapisuje pliki cookies na komputerze użytkownika. Pozostawienie ustawień przeglądarki bez zmian jest jednoznaczne z akceptacją plików cookies. O plikach cookie i sposobach ich obsługi czytaj w Polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie plików cookies przez serwis www.gops.gmina.swidnica.pl

Więcej