::   Start Świadczenia Rodzinne Aktualności NOWE KRYTERIA DOCHODOWE
NOWE KRYTERIA DOCHODOWE PDF Drukuj Email
Wtorek, 04 Wrzesień 2012 14:37

Od 1 listopada 2012 r. podwyższone zostaną kwoty kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń rodzinnych oraz wysokość zasiłku rodzinnego.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 sierpnia 2012 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny oraz wysokości świadczeń rodzinnych (Dz.U. z dnia 24 sierpnia 2012 r. poz. 959 ), od 1 listopada 2012 r. podwyższone zostaną kwoty kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń rodzinnych oraz wysokość zasiłku rodzinnego.

Kwoty kryteriów dochodowych wynosić będą:
1. Od dnia 1 listopada 2012 r do 31 października 2014 r.
- 539 zł na osobę w rodzinie lub 623 na osobę w rodzinie, w której jest dziecko niepełnosprawne.
2. Od dnia 1 listopada 2014 r.
- 574 zł na osobę w rodzinie lub 664 zł na osobę w rodzinie, w której jest dziecko niepełnosprawne.

Kwoty zasiłku rodzinnego wynosić będą:
77 zł na dziecko do 5 lat,
106 zł na dziecko w wieku od 6 do 18 lat,
115 zł na dziecko w wieku od 19 do 24 lat.

Na obecnym poziomie pozostaje wysokość dodatków do zasiłku rodzinnego, jednorazowej zapomogi z tytułu się dziecka, świadczenia pielęgnacyjnego oraz zasiłku pielęgnacyjnego.